Bahadır’ı zor geçti

Ercan Taner

İletişim Bilgileri

Tek taraflı, çok üstün oynadığınız bazı maçlarda gol atamazsınız. Dün akşamın ilk yarısında çok üstün oynadı Galatasaray… Topu çok kısa zamanda geri kazanıp, atak devamlılığını çok iyi sağladı mesela… Hücum prensiplerinden çoğunu uygulayan ev sahibine bir isim dur dedi: Kaleci Bahadır Güngördü…

2020 yılında Ankara Demirspor’dan gelen 27 yaşındaki Bahadır, belki de kariyerinin en iyi performanslarından birini maçın ilk devresinde gösterdi. Beş önemli topta, değerli kurtarışlar yaptı. Kötü bir gününde olsa, Galatasaray ilk devrede işi bitirebilirdi.

Pozisyon alma ve oyun kurma konusunda problem yaşamayan Galatasaray golü nasıl atacaktı? İkinci yarı başlarken düşünce buydu. Ama gol sevincini Ankaragücü yaşadı. Çabuk atak yersen, topu ağlarında görürsün. Cephas iyi driplingini attığı golle süsledi.

Zaha’nın sahne aldığı an çok önemliydi. Çerçeveyi görür görmez, top bir füze gibi filelere gitti. Bahadır, bu vuruşta kıpırdayamamıştı bile…

Boey çok iyi oynadı dün akşam. Hücum bölgesinde Ankaragücü savunmasını yıprattı. Hayrullah’ın kendi kalesine attığı golde, yine Boey başroldeki isimdi. Tete silik, Icardi yalnız kaldı çoğu pozisyonda… Angelino, daha önceki maçlarına göre kıpırdadı ama seviyesini daha yukarıya çıkarması gerekli… Torreira‘nın yeri ayrı. Her topa müdahale etmeye çalışıyor. Oyunun her yerinde var.

Dün akşam maç 2-1 bitti. Seyretmeyenler, ‘Acaba Galatasaray zorlandı mı?’ diye düşünebilirler. Otuzdan fazla şut denemesi, kırk beş kez rakip ceza sahasında topla buluşma, müthiş rakamlardı. Hücumu golle sonuçlandırmak, bu işi çözerdi. Bahadır, yaptığı kurtarışlarla maça damgasını vurdu.


Ercan Taner

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x