Cardano Kurucusu Bu Hamlesiyle Şaşırttı

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, teknoloji konferanslarının giderek siyasallaşmasına ilişkin endişelerini gerekçe gösterdi. Bu nedenle Web Summit davetini reddetmeyi tercih etti. Hoskinson’a göre bu etkinlikler, siyasi açıklamalar yapmak için platformlar haline gelmemeli. Bunun yerine yenilikçi fikirlerin paylaşıldığı ve daha parlak bir gelecek yaratıldığı forumlar olarak hizmet etmeli.

Cardano kurucusu Hoskinson’ın kararı

20 Ekim’de Hoskinson Web Summit davetini reddetme kararı aldı. Hoskinson bu tür etkinliklerde geçmişte yaşadığı deneyimlerden bahsediyor. Diğer taraftan kripto para sektörünü suç ithamlarına karşı savunmak için 20 dakika harcadığını belirtiyor. Teknoloji konferanslarının, konuşmacıları neden suçlu olmadıklarını açıklamak zorunda bırakacak bir konuma sokmak yerine, heyecan verici olasılıkları keşfetmenin ve harika fikirleri sergilemenin büyüsünü yeniden yakalaması gerektiği düşüncesinde.

Cardano kurucusu Hoskinson, Web Summtit’e alternatif olarak beş saatlik bir Bana Her Şeyi Sor (AMA) oturumuna ev sahipliği yapmayı seçti. Hoskinson, toplulukla etkileşime geçebileceği bir ortam olarak görüyor. Ayrıca Cardano ve kripto para birimi endüstrisi ile ilgili çeşitli konuları tartışabileceği bir ortam yaratmayı amaçlıyor. Bununla birlikte, bu oturumun tarihi ve saati ile ilgili belirli ayrıntılar henüz sağlanmamış durumda

Cardano’nun AXO DEX test ağı piyasada

Diğer gelişmelerde, AXO Merkezi Olmayan Borsa (DEX), Cardano ağında halka açık test ağını tanıttı. Bu test ağı, yaygın protokol kullanımı yoluyla değerli veriler toplamak hedefte. Ayrıca alışılmadık ticaret modellerini tahmin etmek için tasarlanmış durumda. Veri bolluğunu en aza indirmek için borsa, protokol verimini kasıtlı olarak sınırlayabiliyor.

Test ağından elde edilen içgörülere bağlı olarak AXO DEX, protokolünde küçük ayarlamalardan kapsamlı bir ağ yeniden başlatmaya kadar değişebilecek bir güncelleme sunabiliyor.

ADA fiyat dinamikleri

Kripto piyasasında genel olumlu performans dikkat çekiyor. Diğer taraftan, Cardano ADA fiyatı nispeten düşük kaldı. Son 24 saat içinde Cardano ADA %3,3’lük mütevazı bir artış yaşadı. Buna göre yaklaşık 0,25 dolara ulaştı. Sahipleri, daha fazla yükseliş hareketine duyulan ihtiyaçla ilgili endişelerini dile getirdi. Analistler, balina alımlarındaki artış ve daha yüksek günlük ağ katılım oranı ile potansiyel bir ADA fiyat kırılmasının gerçekleşebileceğini öne sürüyor. Bu faktörler Cardano piyasasında sıcak bir ilgi ve ivmeye yol açabiliyor.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Charles Hoskinson’ın Web Summit’e katılmama kararı dikkat çekiyor. Buna göre teknoloji konferanslarının siyasallaşması konusundaki endişelerini vurgulamaktadır. Bunun yerine, yaklaşan bir AMA oturumu aracılığıyla açık diyalog ve işbirliğini teşvik etmeyi amaçlıyor. Ayrıca, Cardano ADA’nın AXO DEX’i halka açık test ağı ile yeni olasılıkları keşfediyor. Buna göre ADA’nın fiyatı doğru katalizörlerle potansiyel büyüme için hazır olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x