İstanbulkart, pilot bölge olarak seçilen Arnavutköy’deki bazı minibüslerde kullanılmaya başlandı

İstanbul‘da şehir içi ulaşımda kullanılan İstanbulkart’ta yeni bir dönem başlıyor. İstanbulkart, pilot bölge olarak belirlenen Arnavutköy’de bazı minibüslerde kullanılmaya başlandı. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Akgün, İstanbul

“ÜCRET ENTEGRASYON PROJESİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında geçen temmuz ayında kabul edilen kararın ardından pilot bölge olarak belirlenen Arnavutköy’de “Ücret Entegrasyon Projesi” tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Akgün, Kurdukları altyapı sisteminin İstanbul geneli için de kurgulayacaklarını aktardı. Akgün, “Artık minibüsler de raylı sistemle, deniz yoluyla, otobüsle tam entegre olacak. Böylece toplu ulaşımda geçerli olan indirimli ve aktarmalı bilet avantajları minibüslerde de geçerli olacak. Aktarmalı, ücretsiz, indirimli ödemeler İBB tarafından sübvanse edilecek.” diye konuştu.

ENTEGRASYONDAN YARARLANACAK ARAÇLAR BELİRLENDİ

Ücret entegrasyonundan ilk etapta “17+1” koltuk kapasitesindeki araçlar yararlanabilecek. Arnavutköy’deki proje kapsamındaki hatlar ise, “ARN2, ARN3, ARN4, ARN5, ARN6, ARN7, ARN8, ARN9, ARN10, ARN11” olarak belirlendi.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x