Özdağ’ın montaj videosu yalanı elinde patladı! AK Parti’den sert tepki

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum hakkında servis edilen ‘montaj’ videoyu paylaşması tepki çekti.

KABAKTEPE’DEN SERT TEPKİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum ile ilgili paylaştığı montaj videoya AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’den yanıt geldi. Kabaktepe “Bu çarpık ve sahte anlayışı milletimizin vicdanına havale ediyoruz.” ifadeleriyle bir açıklamada bulundu.

ÖZDAĞ’DAN KİRLİ ALGI OPERASYONU

Cumhur İttifak’nın İBB adayı Kurum’un geçtiğimiz günlerde (31.01.2024) TV 100’de katıldığı canlı yayında Candaş Tolga Işık’ın “İstanbul Büyükşehir Belediyesi başka olarak vaad ettikleriniz neden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde vaat etmediniz?” sorusunu yanıt veremediğini iddia ederek montajlanan videoyu algı operasyonuyla paylaşan Özdağ, “Mükemmel bir soru. Ve işte cevap” ifadeleri ile hadsiz ifadeler kullandı.

“BU ÇARPIK VE SAHTE ANLAYIŞI MİLLETİMİZİN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ”

Yaşanan skandalın ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ise sosyal medya hesabından videonun montajlı ve gerçek halini paylaşarak, “Bir siyasi partinin genel başkanı, hiçbir siyasi etik ve ahlaka uygun olmayacak şekilde İBB Başkan Adayımız Sayın Murat Kurum hakkında montaj bir video yapıp yayınlıyor. Bu çarpık ve sahte anlayışı milletimizin vicdanına havale ediyoruz. Madem montaj yaptınız buyurun gerçeği de burada…” ifadeleri ile Özdağ’ın montaj videosunu çürüttü.

YALAN:Candaş Tolga Işık’ın “İstanbul Büyükşehir Belediyesi başka olarak vaad ettiklerinizi neden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde vaat etmediniz?” sorusuna Murat Kurum’un yanıt veremediği iddia edildi.

GERÇEK: Candaş Tolga Işık’ın “İstanbul Büyükşehir Belediyesi başka olarak vaad ettiklerinizi neden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde vaat etmediniz?” sorusuna Murat Kurum’un verdiği cevap şöyle: “22 yıllık süreçte İstanbul’a biz 800 bin konutun dönüşümünü gerçekleştirdik. 100 bin sosyal konut İstanbul’da yapılmış. Ben Emlak Konut genel müdürüyken 125 bin konutu İstanbul’un genelinde yapmış bir kardeşinizim. Bugün 39 ilçeye gidin bizim bir eserimizi görürsünüz.”

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x