Türkiye bu vahşeti konuşuyor! Duruşmada izdiham Kedi katili kendini böyle savundu

İstanbul Başakşehir’de Eros isimli kediyi vahşice öldüren İbrahim Keloğlan’ın yargılandığı dava Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Duruşmaya katılmak isteyenlerin izdiham oluşturması nedeniyle Mahkeme Başkanı duruşmanın konferans salonunda yapılmasına karar verdi.

İstanbul Başakşehir’de yılbaşı gecesi Eros isimli kediyi asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan’a verilen 1 yıl 3 ay hapis cezasının üst mahkemece bozulmasının ardından yeniden yargılama bugün başladı. Duruşma için hayvanseverler adliyeye akın etti.

KORİDORDA İZDİHAM

Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya taraf avukatlarının yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba da katıldı. Duruşma salonuna alınmayan onlarca hayvansever duruşmanın olduğu koridorda izdiham oluşturdu. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri almasına rağmen mahkeme salonunun kapısının yumruklarla zorlanmasının ardından duruşma büyük salona alındı. Hayvanseverler ‘Katil İbrahim ve Eros için adalet’ sloganları attı.

KEDİ KATİLİNİN İFADESİ

Kediyi vahşice öldüren İbrahim Keloğlan duruşmada savunma yaptı. Keloğlan, “Beni bir suç makinesi gibi lanse ettiler. Ben örnek bir insanım. Olaydan sonra çok pişman oldum. Olaydan sonra dağlara çıktım, kedilere mama dağıttım. Olay anından önce cinnet geçirmiştim. O yüzden böyle yaptım. Normalde ben de hayvanseverim. Ben ve eşim çok korkuyoruz. Benim hakkımda söylenen ifadelere katılmıyorum. ” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ KEDİ EROS İÇİN ‘NASIL OLUR BÖYLE BİR ŞEY?’ DİYEREK BENİ ARADI”

Öte yandan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da sürece ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Tunç, “Hatta bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı’mız bir gece yarısı ‘Nasıl olur böyle bir şey?’ diye beni aradı. Hepimiz bu konuda hassasız. Ceza almış, hükmün açıklanmasının geri açıklanması müessessi var. Cumhurbaşkanımız, kamu vicdanında bunun yeri olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanımız, bizzat takip ediyor. ” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x